Skautský víkend II.

P3515První pomůckou pro naše skauty byli čelové svítilny s bezdotykovým senzorem na rozsvěcení. Při plazení v jeskyních si totiž děti umazali kde co stačilo však jen mávnout a světla bylo hromady. Použili jsme je i při příjezdu na chatu. Kdy jsme byli na silnici pěkně vidět i díky zadnímu červenému světlu.

Koupit je můžete ZDE

 

C3141001Zdánlivě velký se zdál problém, že v chatě není elektrický proud pro dobití telefonu vedoucích, kteří potřebují telefonní kontakt během dne mezi přípravným a dětským týmem. A v neposlední řadě pokud by se dětem něco stalo aby bylo jak zavolat pomoc. Vybavili jsme je Aku-Bankou, která má přes 6800 mAh dle návodu nabije až 4 telefonní přístroje svojí kapacitou.

 

 

1_36810Pro vedoucí výpravy jsme pak měli ruční svítilny, které mají dosvit ve štole přes 150 m a umožňují pak v případě nouze rychlý zásah, ale hlavně přehled o tom co se ve štole děje.

Koupit jí můžete ZDE

 

Na dvě hry v Jeskyních bylo potřeba pro menší účastníky zajistit malé osvětlení které je bezpečné a zároveň osvítí temnotu dlouhých štol. Stačilo k tomu pár svíček na baterie. Stojí pár korun a vydrželi svítit ještě v chatě přes 8 hodin v kuse.

Koupit a nebo se podívat můžete ZDE