Záložní zdroje–pro oběhové čerpadlo, kotel nebo třeba lednici, mrazák či jiné zařízení

pro oběhová čerpadla, kotle a výměníková krbová topení, lednice…

jsou náhradní zdroje el. proudu a dokáží, při výpadku dodávky ze sítě udržet v provozu oběhové čerpadlo, kotel i celou kotelnu a nebo třeba lednici, mrazák či jiné zařízení. Podstatou zdrojů je, že hlídají zda se v rozvodné síti nachází proud a jestliže zaregistrují výpadek, okamžitě přepínají na náhradní zdroj a z baterie 12V vyrábějí elektrickou energii o střídavém napětí 220V, jaké se nachází v rozvodech běžné domovní instalace. Není potřeba nic hlídat ani přepínat…

dsc05441DSC05726dsc05732

Že ještě stále nevíte jak spočítat jaký záložní zdroj a jak dlouho vydrží u Vašeho přístroje při výpadku proudu ?  Podívejte se na jednoduchou tabulku pro jednoduchý přehled.  NAŠÍ NABÍDKU NAJDETE ZDE

tabulka

Vzhledem ke způsobu výroby střídavého výstupního napětí/proudu 220V, rozlišujeme zdroje na tzv. sinusové a nesinusové. SINUSOVÉ jsou kvalitnější, s vyšší účinností a lze k nim připojit libovolné zařízení, které běžně zapojujete do zásuvky 220V, protože jejich výstupní signál má tvar čisté sinusoidy. NESINUSOVÉ jsou levnější, většinou s nižší účinností a lze k nim připojit většinu zařízení. Nevhodná bývá zpravidla induktivní zátěž v kombinaci s kondenzátorovým tlumením. Výstupní signál má zpravidla tvar obdélníku a hovoříme pak o „modifikované sinusoidě“.

A protože každé připojené zařízení vyžaduje něco jiného, pečlivě si prostudujte popis vybraného zdroje, nebo se rovnou obraťte s dotazem na naše techniky.

Pozn.Ne každé čerpadlo, kotel nebo elektronický systém nutně vyžadují záložní zdroj s čistě sinusovým výstupním napětím. A také použití autobaterie není vždy to nejlepší řešení. Před koupí doporučujeme dobře prostudovat popis a nebo se s dotazem obrátit na naše techniky a při instalaci se řídit návodem.